colorsבעזרת השימוש הנכון בצבע .……(המשך משבוע שעבר)

לצבעים יש חלק משמעותי בחיינו, מחקרים רבים שבדקו את השפעת הצבע על האדם, מגלים שההשפעה גדולה משנדמה, מה שהוביל אפילו לפיתוח שיטות שונות של טיפול ואבחון באמצעות צבע.
אנשים שאוהבים תכלת- אדם יצירתי, מהיר תפיסה, בעל הבחנה טובה ורגישות גבוהה. אדם שצבע זה מועדף עליו הוא בעל דמיון פורה וגישה פרקטית לחיים. גישתו יכולה להיות גישה אנליטית ובעלת ניתוח טובה, וניתן לומר שהוא אדם מחושב המשתמש בידע לפתרון בעיות. מייעץ מעולה. אוהבי תכלת מתאפיינים במחשבה בהירה, ערנות הנפש ופיקחות השכל, ויכולת הבנה רוחנית של העולם.


אנשים שאוהבים ירוק- צמיחה, רוגע, חידוש, צבע ריפוי ראשי מחזיר איזון פיזי נפשי. אדם זהיר שלא נוטה להיות מושפע מאחרים או להאמין להם בקלות. אדם האוהב ללבוש ירוק הוא צופה, משקיף ומתבונן על החיים אך אינו רוצה להיות מעורב בנעשה, אלא אם כן הוא בוחר כך מרצונו החופשי. זהו אדם אשר שקט ושלווה מתלבשים עליו הכי טוב, הוא נדיב, אנושי וניחן בנתינת שירות מעולה לזולת. אם אנו מעדיפים ללבוש כחול/ירוק, יש לנו צורך בסביבה שלווה ורגועה, קיים רצון להשתחרר מלחץ ולהיות חופשיים מקונפליקטים או מחילוקי דעות. ירוק בהיר מסמל הצלחה והרמוניה, וירוק בקבוק מסמל כושר הסתגלות. טורקיז- צבע של הרפיה המקנה תחושת הגנה, (לכן מופיע הרבה בקמיעות כנגד עין הרע).
אנשים שאוהבים ורוד- יש באדם את היכולת להביע חיבה ואהבה, המאפשרת לו להיות סימפטי ומובן. ייתכן שלאדם יש מחסור ו/או העדר כוח רצון המצביע על חולשה כשאינו יכול לשלוט בענייני הלב.
אדם הלובש ורוד זקוק לתמיכה רבה מאחרים והוא יכול להיות ילדותי בהתנהגותו. חשוב שאדם כזה ילמד לאהוב ולקבל את עצמו מעצם היותו. אהבה, נתינה, שפע. צבע של קבלה- לדעת לקבל, צבע המזמין זוגיות ואהבה. שילוב של אדום ולבן. צבע של אהבה ואינטואיציה. צבע של הלב החיצוני. אופטימי, ילדותי, ארוטי ומשדר נשיות. בדרך כלל מדובר באנשים שאוהבים כל מה שקשור לעולם הגשמי, כמו אוכל ומוזיקה. הם נהנים לאסוף חפצים בעלי ערך כספי או סנטימנטלי.
אנשים שאוהבים צהוב –אנשים מעניינים ומרתקים אישיותם ממריצה ומדרבנת.אדם האוהב להיות פעיל ומעורב בכל הנעשה סביבו,מלא חיים, עירני,נמרץ ,עליז וחיוני. יש לו היכולת להתמודד ולהתגבר בצורה טובה מאוד עם אתגרים בחייו, גם אלה הדורשים הזדהות וחמלה.צהוב זוהר, קורן, מייצג ספונטניות ותקשורת , חום ואור. צבע נדיב שמקרין אופטימיות. צבע של תקווה וחשיבה חיובית.אנשים אלו יוצרים יש מאין, מלאי תקווה. חותרים באופן תמידי לעתיד טוב. יכולים להיות אמנים – מוזיקאים, סופרים, נגנים או סתם אנשים שנהנים ממלאכת יד.ומשרים עליזות לסביבה.
אנשים שאוהבים חום – בגדים חומים מרמזים על יושר, צורך לרדת לאדמה ואהבה לחיים מובנים ותומכים. אוהבי החום אוהבים את הדברים הטובים ביותר שהחיים מציעים ופועלים על פי החושים, יודעים להעריך אוכל טוב, שתייה וחברה. נותן הרגשת תמיכה ביטוי של מרכז ותמיכה, קרקוע.
אנשים שאוהבים כתום /אפרסק – אדם מאורגן, לא תלוי באחרים, עצמאי אשר מונע ומומרץ על ידי מוטיבציה פנימית.
כתום הוא הצבע של מעשיות ויצירתיות. לאדם רמת אנרגיה גבוהה, הוא בעל כישרון, יכולת התמצאות, ומידה מסוימת של חוסר סבלנות ולעיתים קצר- רוח. יש בו עוצמה של כוח רצון והוא נוטה להיות פעיל, הישגי ותחרותי. לעיתים רגשני ומחפש לשלוט על אחרים. שילוב גוונים של שני צבעים חמים – צהוב ואדום, לכן מדובר בצבע מאד מוחצן. מצד אחד הוא מסמל אש וסכנה, ומהצד השני בריאות ונעורים. הכתום מזכיר את הזהב, ולכן הוא גם סמל לעושר. אנשים יצריים, אנרגטיים, שמחים, אדיבים, אצילים וגאים. זהו צבע של הצלחה. אנרגיה, מיניות, זרימה-גמישות. צבע המעורר שמחה והנאה מעורר אנרגיה מינית, צבע של יצריות ויצירתיות. כתום הוא גם צבע של למידה והתנסות. הצבע משדר שאת מוכנה לקחת סיכונים, כך שזה צבע מעולה לפגישה עם אנשים חדשים.
אנשים שאוהבים אדום – הצבע בעל הספקטרום הגדול ביותר. צבע טעון ודו משמעי. הוא מסמל יצירתיות ויצריות. צבע מאד מיני, ועם זאת צבע שנוטע אותנו בקרקע. בגוונים הבוהקים שלו מסמל דם ומלחמה, ואילו כשהוא נוטה לארגמן – גבורה ומלכות. בדרך כלל נוטים לדרמטיזציה, יעדיפו לעסוק במשחק או בפוליטיקה. תמיד יהיו במרכז החבורה. אנשים שאוהבים אדום-כתום מתאפיינים בחום ונדיבות.
אנשים שאוהבים סגול – שילוב של כחול ואדום. מהאדום הוא לוקח את הלהיטות ומהכחול את הקרירות. מנסה לאחד את הכיבוש של האדום ואת כניעות של הכחול. צבע אלגנטי ומתוחכם.
אדם הניחן ברגישות וחמלה ויכול לבחור מתוך רגישות בזהירות ובקלות את הידידים והחברים הרגישים אותם הוא רוצה בקרבתו, בעלי אופי רגיש כשלו. כדי שאדם כזה יחווה תחושת שמחה ואושר, חשוב לו להרגיש "נחוץ".
אדם מאד אינטואיטיבי, בעל רגשות עמוקים שניחן בהשראה עילאית. אדם המעוניין בטוב ובנעלה בכל דבר בו הוא מעורב, כולל חבריו. אין לו עניין להיות סמכותי, מלבד כשלפי דעתו זה נחוץ. לפעמים כשאנשים בוחרים בסגול זה יכול להעיד על חוסר בגרות, לפעמים על ההפך מזה. צריך לבדוק את הנסיבות. סגול ולילך הם צבעיים נשיים אך הם מבטאים אישיות שונה. סגול כהה ועמוק יכול לשמש למראה שמתאים ללילה .לעומת זאת צבע הלילך מעניק רכות רומנטית.

*לסיכום , הצבעים החמים לחורף הקרוב ( שבאמת הגיע הזמן שיגיע…),
יהיו בגווני סגול חום,וכחול נייבי הצבע האפור ששלט בשנה שעברה יככב גם השנה.
לצבעי האדמה נוסף השנה המראה המנומר שחוזר ובגדול בגוונים של חום, אפור, ירוק זית וסגול,לאלה שאוהבים ומתחברים אליו רצוי לא להפריז ביותר מדי מנומרים יחדיו, אלה לשלב מנומר עם חלק.
דווקא בצד הגברי הג'ינס מככב מאוד השנה בגזרות שונות וגם חולצות מכופתרות משובצות בצבעים חמים חוזרות לאופנה.
אי אפשר כמובן שלא להזכיר את השחור שכתמיד נשאר צבע מוביל.
מומלץ ורצוי שלכל אחת תהיה בבית שמלה אחת שחורה וכן מכנס / חצאית וחולצה שחורה – כי שחור תמיד בולט ותמיד נשאר באופנה.*

……שיהיה לכולכם שבוע כתום ,מלא באנרגיות חיוביות וטובות….


RonitLax

RonitLax2

סטייליסטית מעצבת ומפיקת ארועים.בוגרת שנקר מזה 7 שנים.
יועצת סטיילינג(בניית סגנון אישי עפ"י אישיות ,צבעים ,עיסוק ועוד..) לקבוצות ובאופן אישי, כגון: מסיבת רווקות ימי הולדת ….
מעצבת שולחנות וברים לארועים ומפיקת ארועים חתונות, בר-בת מצווה ,בריתות,ימי הולדת ,מסיבות וועדי עובדים ועוד….

Leave Comments