Comments 0
חדשות אקטואליה

kikar_logo3 שנים אחרי המעצר בלוס-אנג´לס, האדמו"ר מספינקא נכנס לכלא בטקסס, לאחר שהואשם בעבירות פיננסיות חמורות ● תקופת המאסר: 24 חודשים ● הכלא בטקסס לא מעניק שירותי דת ● "הרב'ה עודד אותנו שזו גזירה משמים והוא מקבל אותה באהבה", מגיבים הלילה בחסידות ספינקא ● סיקור מקיף (בעולם)

"משלימים עם זה, זה המצב ידענו כבר לפני שנה. הרב´ה עודד אותנו שזו גזירה משמיים והוא מקבל אותה באהבה", כך מגיבים הלילה בחסידות ספינקא, כמה שעות לאחר כניסת האדמו"ר לכלא ביוסטון, טקסס.

האדמור מספינקאבעשרה בטבת בדיוק לפני 3 שנים, הכתה הידיעה ברחבי העולם היהודי: האדמו"ר מספינקא בורו-פארק נעצר בלוס-אנג´לס, בבית נגיד ידוע ותומך של מוסדותיו.

מתברר כי אותו נגיד נתפס ע"י השלטונות בעבירות חמורות והוא "מכר" את האדמו"ר בתמורה לעסקה עם הקלה בעונשו. האיש נתן תרומה גדולה למוסדות, במהלך דינר שערך בביתו. צלמים מוסווים, שהיו בעצם אנשי FBI, תיעדו את מסיבת ההתרמה.

הם חיפשו את ההוכחה כי האדמו"ר הוא זה שמנהל את המוסדות, בכדי להלביש עליו את התיק עם החשדות – שבמוסדות החסידות נעשות עבירות הלבנת הון חמורות.

מאסר בכלא ללא שירותי דת

המשפט שהתנהל תקופה ארוכה נוהל על-ידי מיטב עורכי-הדין שהצליחו להפריך הטענות להלבנת הון שעונש המאסר עליה הוא 8 שנים לפחות.

גזר-הדין קבע כי האדמו"ר עבר על אי-אלו סעיפים בחוקים הפיננסים האמריקנים. השופט שנהג בחומרה בכל מהלך הדיונים, ואף רמז כי אם האדמו"ר היה מספק את הסחורה המצופה ממנו ומסגיר את השיטה ומוסדות נוספים המתנהלים כך, לא היה מרצה עונש בכלא, גזר עליו לבסוף 24 חודשי מאסר. מתוכם ינוכה שליש כנהוג, על התנהגות טובה

בתחילת הקיץ האחרון, אמור היה האדמו"ר להתחיל לרצות עונשו. מסיבות בריאותיות, הצליחו לדחות את תאריך הכניסה מתוך תקווה לניסיון נוסף להמיר העונש במעצר בית.

הניסיונות לא מלחו ואתמול קבע בית-המשפט כי האדמו"ר ירצה עונשו בפועל ובבית-כלא מרוחק בן לא ניתנים שירותי דת. אמש בשעת לילה יצא האדמור מלווה בחתנו בנו וגבאו לנסיעה ארוכה של כשש שעות מברוקלין לטקסס.

בבוקר הם עשו את תפילת השחרית בבית-חב"ד. האדמו"ר אף טבל במקווה, בפעם האחרונה לפני כניסתו לכלא, שוחח עם מנהלי מוסדותיו בארץ ובארה"ב וחיזקם לבל תישבר רוחם. חסידיו אומרים שהוא מקבל עליו גזר דין שמיים באהבה והוא מרצה את עונשו בשמחה.

הופיע בכלא שעה לפני הזמן

"הקול החרדי" מדווח הלילה כי בשערי הכלא הופיע האדמו"ר, שעה מוקדם מהמתוכנן. לומר: אני כאן, מקבל עלי את העונש ובא לרצותו מתוך כבוד.

כאמור, בבית-הכלא המדובר אין בנמצא שירותי דת. אבל למרות זאת ומתוך כבוד למעמדו של האדמור מאפשרים לו שלטונות הכלא להישאר בבגדיו, להניח תפילין, להתפלל וללמוד.

האוכל הכשר יוטס מידי יום מבית-הכלא הסמוך למונרו, שם קיימים שירותי דת סדירים. התקווה היא כי לאחר ריצוי תקופה בטקסס, יבינו השלטונות כי האופרציה מיותרת ויאותו להעביר את האדמו"ר לבית-הכלא בתנאים נוחים יותר.

בקרב החסידים מהדהדים עדיין הדברים שאמר האדמו"ר במוצש בדינר לכולל ´כתר הוראה´, שהפך למסיבת פרידה, למרות שאז לא ידעו בוודאות אם האדמו"ר אכן ייכנס לכלא.

הרב´ה דיבר בחמימות רבה ואמר כי הוא מקבל עליו גזר הדין באהבה. אני לא דואג, אמר, על שהותי בכלא, מה שיפריע לי זה אם ישתבשו סדרי הלימודים במוסדות בגלל שהותי שם.

אנשי החסידות נמצאים כבר במצב של אחרי ההלם. הם חזקים ומעודדים מעוז רוחם ועוצמתו של רבם שמקבל את הגזירה משמיים באהבה ובמסירות.

יצויין כי במוצ"ש הקרוב תתקיים בר-מצווה לנכדו בבני-ברק. כמו-כן החתונה שאמורה הייתה להתקיים השבוע, הוקדמה לכ"א בכסלו.


מתוך כיכר השבת

Leave Comments