Comments 0
חדשות פוליטיות

dvirbארגון ימין קורא לבנק מזרחי-טפחות לפטר את השחקן מהקמפיין בכיכובו כעונש על דבריו נגד לבנת. בנדק: אין לי בעיה להופיע באריאל.
תחת הכותרת "להעיף את דביר" פרסם אמש ארגון "ישראל שלי" בדף הפייסבוק שלו הודעה הקוראת לבנק מזרחי-טפחות לפטר את השחקן דביר בנדק ממסע הפרסום בכיכובו. הארגון החליט לקרוא לפיטורי בנדק בעקבות דבריו נגד שרת התרבות והספורט לימור לבנת,

שמתחה ביקורת על האמנים שהביעו התנגדות להופיע בהיכל התרבות באריאל. כמה מחברי "ישראל שלי" אף פרסמו את מספר הטלפון הפרטי של מנכ"ל הבנק, אלי יונס, בניסיון ללחוץ עליו לפטר את בנדק.

דביר בנדק.
דביר בנדק. "יש לי חברים טובים שגרים מעבר לקו הירוק". צילום ארכיון: אלי דסה
בשבוע שעבר הודיעה השרה לימור לבנת כי בכוונתה להחתים את ראשי מוסדות התרבות בארץ על התחייבות להעלות את הפקותיהם בכל מקום שבו יידרשו – ובכלל זה ביהודה ושומרון. לבנת מתכוונת לשלול תקצוב ממוסדות שראשיהם לא יחתמו על ההתחייבות.

שלשום (ו') התקיים בתל אביב כנס חירום של ראשי היוצרים, שבו השתתף גם בנדק, המשמש יו"ר איגוד שחקני המסך. בנדק מתח ביקורת חריפה על תוכניתה של לבנת, וכינה אותה "שרת תרבות חשוכה ולא מעורבת". בארגון "ישראל שלי" החליטו להעניש את בנדק, ויצאו בקמפיין להדחתו מתפקידו כפרזנטור של מזרחי-טפחות.

בעקבות פנייה של פעילי הארגון, החלו עשרות מאוהדיו לכתוב תגובות בעמוד הפייסבוק של הבנק, דבר שהוביל לחסימת הדף. בהמשך פתחו אנשי הארגון עמוד נוסף, ובו דרכים ליצירת קשר עם בנקים אחרים תוך המלצה להעביר אליהם חשבונות ממזרחי-טפחות במחאה על דבריו של בנדק.
בנדק: "אני מתכוון להופיע באריאל"

בעמוד הפייסבוק של הבנק נכתבו אמש עשרות פניות להנהלה בבקשה לפטר את בנדק מתפקיד הפרזנטור של הבנק. מספר כותבים אף פנו אישית למנכ"ל הבנק: "אלי יונס, יש ביהודה ושומרון המון לקוחות שלך!! אל תפגע בהם", כתב אחד מהם. אחרים אף המליצו לגרש את בנדק מהארץ: "כולנו רוצים להעביר את דביר… בגשר אלנבי".

אילת שקד, יו"ר "ישראל שלי", סיפרה אמש למעריב על הקמפיין: "מחול המחרימים המתמשך נגד היכל התרבות באריאל מגיע לשיא החוצפה עם צירופו של פרזנטור בנק שציבור רחב נמנה על לקוחותיו ומרגיש היום פגוע. אני קוראת לאלי יונס, מנכ"ל בנק מזרחי-טפחות, להוכיח את נאמנותו לקהל לקוחותיו ולהודיע כי הוא מדיח עוד היום את דביר בנדק מתפקידו".

בנדק, מצדו, לא חזר בו מדבריו נגד השרה לבנת, אך הצהיר כי הוא נכון להופיע באריאל. "דביר בנדק השחקן לא מחרים אף אחד", אמר בנדק בשיחה עם מעריב. "מעולם לא החרמתי אף אחד. לא הייתי שותף למכתב אריאל, ולא חתמתי עליו. אני מתכוון להופיע באריאל, ויש לי חברים טובים שגרים מעבר לקו הירוק. אני חושב שאין שום סיבה למנוע מתושבי אריאל שום צורה של תרבות ישראלית.

"יחד עם זאת, דיברתי בכנס ביום שישי כיו"ר ארגון השחקנים בישראל. מטרת הכנס הייתה מחאה על דרך הטיפול של גברת לימור לבנת במכתב אריאל. אנחנו חושבים
שהדרך של לתת מכה ראש על מנת להשתיק אנשים שפועלים על פי צו מצפונם מזכירה מקומות שגרמו לאנשים שלא להשתמש במצפון שלהם. אני מקווה שגם 'ישראל שלי' וגם הלקוחות של מזרחי-טפחות חושבים שחופש הביטוי הוא ערך עליון. אני מקווה שכולם יבינו שמה שאני עושה הוא כדי לשמור עלינו כחברה, ולא בשביל לפלג אותנו".
תגובת מזרחי-טפחות: נבצע בירור עם בנדק

מבנק מזרחי-טפחות נמסר בתגובה: "הבנק מתנגד לכל סוג של חרם. באופן היסטורי, סניפי בנק מזרחי-טפחות פרוסים בכל רחבי ישראל, כולל ביהודה ושומרון. במשך שנים הבנק היה היחיד שהפעיל סניף בגוש קטיף, סניף אשר פונה מנווה דקלים יחד עם כל תושבי המקום. רבים מעובדי הבנק ולקוחותיו גרים ביהודה שומרון, ואנו נותנים שירותים לכל אזרחי ישראל. ככל שהדברים נאמרו, הם מייצגים רק את מר בנדק אישית ובשום אופן לא את הבנק. את שאר הבירור נבצע מול מר בנדק".


מתוך NRG

Leave Comments