בחודש שעבר נתנה ענקית האינטרנט AOL צ'ק של 65 מיליון דולרים לחברת ההזנק הישראלית "5mins". מדובר בהזנק כמו באגדות – 3 חבר'ה צעירים שישבו בהתחלה במשרדון קטן באור יהודה וכל מה שהיה להם זה רעיון קטן, להפיץ באינטרנט סרטי הדרכה בני 5 דקות, על כל נושא שבעולם. בסופו של דבר זה הצליח להם והם התעשרו

בתחילת החודש שעבר רכשה ענקית התקשורת האמריקנית AOL את חברת "5mins",
ה"סטארט-אפ" הישראלי הקטן של רן, טל וחנן, ב-65 מיליון דולר. לפני ארבע
שנים היה להם רעיון שאיש לא הבין ואיש לא האמין בו, חוץ מאימא של רן – וזה
הספיק בשביל לעשות אותם כיום עשירים ולגרום להם לשכוח מכל צרות הפרנסה

"דבר ראשון הלכנו לאימא שלי", נזכר רן, "ואמרנו לה את זה". רן עוד זוכראיך אמא שלו הייתה אופטימית וישר תמכה ברעיון. "זה היה די מצחיק. היאהוציאה לפטופ מהתיק שלה ואמרה – יש לכם עסק".אמא של רן נתנה להם חדר קטן בבניין משרדים שעבדה בו, באור יהודה, ומכאן הם יצאו לדרך שנראתה אז חסרת סיכוי.

כמו כל הרעיונות הגדולים שמביאים בסוף גם את הכסף הגדול, "5mins"מבוססת על רעיון פשוט להכעיס. ברחבי העולם יש אלפי חברות הפקה וטלוויזיהשמכינות ממילא מדי יום אלפי סרטים על כל דבר שהוא.

מאות אלפי אתרי אינטרנט ישמחו לצרף את הסרטים האלה לדפים שלהם ומאותמיליוני גולשים ברחבי העולם ישמחו מאוד לא רק לקרוא על אופרה וינפרי,תרגילי כושר וטיפול בילדים, אלא גם לראות את הסרטים עליהם. "5mins" תעשהעבורם את החיבור.

אתם יכולים להיכנס לאתר שיש בו שני מיליון מאמרים ו-4 מיליון גולשים,ותוך שתי דקות, ליד כל מאמר, יש סרט וידיאו, והגולש לא יודע שמדובר בעצםבחבר'ה של "5mins" שעומדים מאחורי החיבור הזה. עבורם זה היה שווה מיליונים.

למרות ה"אקזיט" המדהים, שלושת החברים ממשיכים לעבוד קשה כל יום, כלהיום, ולשאוף לשמיים. רן, טל וחנן לא יוצאים לשום מקום. מבחינתם זוהי רקההתחלה. "הרבה פעמים שאלנו את עצמנו מה יקרה אם העסק ייסגר", הם מגלים,"אבל ההכרה היא הרבה יותר כיפית מהיתרה", הם מסכמים.

מתוך חדשות ערוץ 2

Leave Comments