Comments 0
רפואה אלטרנטיבית

הילד שלכם מרטיב בלילה ואתם מרגישים חסרי אונים?

יש לי בשורה טובה עבורכם – יש פתרון פשוט, קל ומהיר.

 

נתחיל בקצת סטטיסטיקות.

אם חשבתם שילדכם חריג בהרטבת הלילה שלו, אז תחשבו שוב. הרטבת לילה היא תופעה שכיחה מאוד אצל ילדים. אחד מכל ארבעה ילדים בגיל 5 עדיין מרטיב בלילה (25%!).

למרבה המזל, רוב הילדים יגמלו עם הזמן ללא כל סיוע, שכן הרטבת הלילה פוחתת בהדרגה עם הגיל, ובגיל 18 מרטיבים 1-2% בלבד. כלומר, גם אם לא תעשו כלום – רוב הסיכויים שהוא ייגמל מתישהו.

מעניין לציין, שלמעט אחוז קטן מהמרטיבים, הסובלים מליקוי פיזיולוגי, אצל רוב המרטיבים לא קיימת סיבה ברורה להרטבה והם מוגדרים כבעלי "קשיים ביקיצה", כלומר – ישנים עמוק.

לרפואה הקונבנציונאלית אין מענה של ממש לבעיה או לסיבותיה.

 

הרטבת הלילה היא בעיה מציקה, מרגיזה ולא נעימה לילדים וגם להורים. הבעיה העיקרית אינה בהרטבה עצמה, אלא בהשלכות שיש לה על הילד המרטיב ומשפחתו.

ילד מרטיב הוא ילד שצובר רגשות אשמה, בושה, חוסר בטחון, הערכה עצמית נמוכה ותחושת כישלון אישי. כתוצאה מכך מתפתחות בעיות משנה, כמו חוסר רצון לישון אצל חברים ואי יציאה לטיולים שכוללים לינה בחוץ. עם הזמן, הילד מנדה את עצמו מבחינה חברתית וגוזר על עצמו בדידות.

 

הטיפולים, המוצעים על ידי הרפואה הקונבנציונאלית, עוסקים בניסיונות בהגברת השליטה של הילד על ההרטבה, כמו מכשירי צפצוף למיניהם או תרופות. שיתוף הפעולה של הילד הוא חלק חיוני בתהליך הריפוי וכאן גם טמון החיסרון הגדול של השיטות האלו.

למעשה, כל הטיפולים המוצעים היום, מדגישים בפני הילד ש"יש לו בעיה" ו"כולם מתאמצים לעזור לו לפתור אותה".

כתוצאה מכך, כל הרטבה במהלך הטיפול הופכת אצל הילד המרטיב לתחושות אשמה, כישלון ותסכול, שמתעצמות ככל שהטיפול נמשך. הרי "כולם מנסים לעזור לו ורק הוא מאכזב את כולם".

 

ובכן, לא עוד!

ניתן להיגמל מהרטבת הלילה במהירות ובקלות, כפי שגיליתי במחקר חדשני שערכתי בקרב כ 70 ילדים מרטיבים בגילאי 5-18.

במחקר בדקתי את מרכיבי האישיות של המרטיבים לפי מפות אסטרולוגיות סיניות.

להפתעתי, ב 64% מהנבדקים התגלו מפות אסטרולוגיות סיניות דומות. כלומר, ישנו קשר מובהק בין מבנה המפה האסטרולוגית סינית של הילד וההרטבה, ואם כך, איזון המפה האסטרולוגית סינית עשוי לתמוך בגמילה.

 

בהמשך המחקר, המלצתי להורי הנבדקים לבצע שינויים בחדר השינה של הילד המרטיב. השינויים נעשו ברוח הפנג שואי ובהתאמה אישית לכל נבדק, בהתאם למפה האסטרולוגית סינית שלו. השינויים כללו מיקום מחודש של הרהיטים בחדר, שילוב צבעים בביגוד ובחדר ועוד.

חשוב לציין – הילדים המרטיבים לא היו מודעים לעובדה שהם עוברים תהליך טיפולי כלשהו.

 

התוצאות שהתקבלו הדהימו אפילו אותי.

כ 43% מהמטופלים דיווחו על גמילה מיידית (רובם תוך מס' ימים ספורים).

כ 35% מהמטופלים דיווחו על שיפור משמעותי בהרטבה – לדוגמא, ילד שנהג להרטיב בכל לילה, עבר להרטיב 1-2 פעמים בחודש. הרפואה הקונבנציונאלית מחשיבה גם שיפור כזה כגמילה.

22% לא הגיבו לטיפול, לרוב בשל אי ביצוע של הוראות הטיפול.

הסטטיסטיקה הזו מתאימה לתוצאות הגמילה של הרפואה הקונבנציונאלית, כי גם בשיטות המוכרות, אחוזי ההצלחה עומדים על כ 70%.

 

היתרון הבולט של השיטה החדשה שאני מציעה על פני השיטות הקיימות הוא בעובדה שהילד פסיבי לחלוטין בטיפול. אין צורך במכשור מאיים או פולשני וחשוב מכך – אם הטיפול מצליח, הילד זוקף זאת לזכותו האישית בלבד, דבר המחזק את הערכתו העצמית. אם הטיפול נכשל, הילד אינו רואה בזאת כישלון אישי, אלא המשך השיגרה.

 

לסיכום, קיימת דרך אלטרנטיבית לטיפול בבעיית הרטבת הלילה.

דרך זו היא טבעית לחלוטין, נעימה לילד וליתר בני המשפחה. יישום השיטה מחזק  את הביטחון העצמי של הילד (גם במקרה של אי הצלחה בגמילה) ומביא לתוצאות טובות ומהירות.


 מידע על הכותבת:
מי אני? גליה לביא, יועצת פנג שואי בכירה, אשר התמחתה אצל Master Joseph Yu, המוביל בעולם בתחום הפנג שואי. הגעתי לתחום הפנג שואי דווקא מכיוון המדעים המדויקים, ואני מביאה איתי את גישתי הריאלית והפרקטית. מאמרי מופיעים באתרים מובילים באינטרנט. כמו כן, נכתבו על פועלי כתבות בעיתונים מעריב, לאשה, חיים אחרים ועוד. בעשר השנים האחרונות, יעצתי לבעלי מאות דירות, בתים ועסקים.

www.dfengshui.co.il

http://www.facebook.com/FSgalia

 

Leave Comments