Comments 0
רפואה אלטרנטיבית


lopen

עדויות כתובות על פנג שואי קיימות כבר אלפי שנים, אך למרות זאת פנג שואי נודע למערב רק לפני 15-20 שנים בלבד. מדוע?

על קצה המזלג – הסיבה נעוצה בכך, שסין היתה תמיד מדינה סגורה והקשר שלה עם המדינות שסביבה היה קשר של מדינה מרכזית (סין) ומדינות חסות. לסין לא היה כל אינטרס לספק או לשתף מידע עם מדינות אחרות, פשוט כי חשבה, שהן נחותות ממנה.

במאות 18-19, סין נקרעה לגזרים בין המעצמות האימפריאליות (בריטניה, צרפת, גרמניה….) ופיתחה יחס עויין במיוחד למערב, דבר שגרם לעליית הקומוניזם בסין ולמדיניות של סגירות הרמטית מפני זרים.

שיא השנאה למערב (במיוחד) ולכל דבר, שמזכיר את העבר העגום של סין, הגיע במהלך מהפיכת התרבות הידועה לשמצה, שהנהיג מאו דזה-טונג. במהלך המהפיכה הוא דאג לשרוף ספרים רבים, לרצוח ו"לחנך מחדש" משכילים. במילים פשוטות – השמיד את הידע וההשכלה בסין.

רק לאחר מות מאו (1976), החלה בסין מדיניות הדרגתית של פתיחות למערב, מידע החל לזרום ממנה והמערב המתועש והחומרני, שתה בצמא את הפילוסופיות הסיניות העמוקות והתרבות המסתורית.

 

פנג שואי הגיע למערב בטיפין טיפין, עם מידע חלקי ולא תמיד נכון, בעיקר בגלל הקושי בתרגום הטקסטים המועטים שנותרו ובחוסר הבנת התרבות הסינית.

כידוע, אנשי המערב לוקים בחוסר סבלנות. כך בעוד הסינים מאמינים בתהליכים ארוכים, שהם המטרה בעצמם, הרי אנשי המערב מאמינים בתוצאות מהירות. הדרך עבורם היא האמצעי בלבד.

סוחרים זריזים שמחו לספק למערביים פתרונות קסם מהירים תחת השם המפתה "פנג שואי", תוך העצמת החוויה עם סיפורי מסתורין משכנעים.

כך קרה, שנכנסו לשוק כל מיני אביזרים כמו ברווזים לשיפור הזוגיות, צב לשיפור היציבות בבית, סירת מפרש לחיזוק הקריירה וצפרדע עם מטבע בפה להבאת השפע הכספי לבית.

 

התוצאה העגומה היא שהיום, כאשר כבר ברור לכל העוסקים בתחום, שפנג שואי הוא בכלל לא מה שהוצג בהתחלה, אז כבר קשה לשנות את הרושם הראשוני שנוצר וחלה אצל חלק מהציבור רתיעה, כי פנג שואי נראה להם (ובצדק) כמו אוסף שטויות וממבו-ג'מבו.

 

אז אחרי כל ההקדמה הארוכה הזו (ותודה על סבלנותכם J), אני אנסה את כוחי בהסבר על מה זה פנג שואי באמת, מבלי להיכנס לאיך בדיוק זה נעשה. נסו לקרוא את ההמשך כאילו לא שמעתם מעולם על פנג שואי.

 

כהגדרה, פנג שואי הוא כלל ההשפעות של הסביבה הפיזית על מבנה נתון.

המבנה יכול להיות בית פרטי, בניין, משרד, מפעל ואפילו עיר שלמה.

אומרים Location, Location, Location וזה בדיוק נכון, אבל דורש הבהרה.

פנג שואי כולל מידע, שמאפשר לאבחן איך מיקום המבנה בסביבה ישפיע עליו. למשל, אם מול הבית יש נוף פתוח, זה ישפיע על הבית ועל החיים של הדיירים, שגרים בו.

למשל, תהיה השפעה על המצב הכספי של הבית, לטוב או לרע. יכולה להיות גם השפעה על ארועים שונים שקורים בבית, כמו תביעות משפטיות, או מצד שני פרסום. ההשפעות האלו יגרמו מעצם קיומו של שטח פתוח בכיוון המסויים הזה.

מנגד, השפעות שונות לגמרי יהיו אם השטח הפתוח נמצא בצד אחר של הבית.

כמובן, שיש לבחון את כל כיווני הבית, כי מכל כיוון (8 כיוונים בסה"כ) מגיעה השפעה שונה, שהיא יחודית לבית הנבדק בלבד! לכן, בהחלט ייתכן, שלשני בתים זהים לגמרי, הממוקמים בסביבה שונה, תהיינה השפעות שונות.

 

יועץ פנג שואי יודע, עפ"י מיקום המבנה ומיקום החדרים שבתוכו, לזהות ולאבחן את ההשפעות האלו.

הנה כמה דוגמאות להשפעות אפשריות –

מיקום חדר עבודה באזור בבית, שמעודד יכולת ריכוז טובה, יאפשר לאדם שעובד בחדר לעבוד ביעילות ולהפיק את המקסימום מזמן הישיבה בחדר. מן הסתם, זה גם ישפר את ההכנסות של העסק.

מיקום חדר שינה באזור בבית, שמעודד חוסר סבלנות, לחץ וגם פתיל קצר, יגרום לויכוחים, למריבות ואולי אף לגירושין, כתוצאה מכך.

מיקום חדר ילדים באזור בבית, שמעודד תחושות של שמחה, יגרום לילד להיות מאוד חברותי ומנגד ישפיע לרעה על הישגיו הלימודיים.

 

ההשפעות השונות נוגעות לכל תחומי החיים – בריאות, כספים, קריירה, זוגיות, חברים….

יועץ פנג שואי מיומן יכול להגיע לאבחון ברמה של – מי חברותי ומי מסתגר, מי אוהב לצייר ומי אוהב לקרוא, למי יש בעיות כולסטרול ומי מרטיב בלילה, מה המצב הכספי של המשפחה, איך הזוגיות ועוד ועוד…

לאחר האבחון, היועץ יודע גם ליצור "תיקונים", שהם בעצם סוג של מניפולציה על אותן השפעות, כך שההשפעות החיוביות יחוזקו וההשפעות השליליות יוחלשו מעט. התיקונים נעשים בעזרת צבע וצורה, בעזרת חפצי נוי הקיימים בכל בית – תמונה, מפה, כריות, שטיח, וילון….

בסופו של תהליך, הבית מאוזן קצת יותר והחיים משתפרים בהדרגה.

חשוב שלא תשלו את עצמכם – פנג שואי לא יכול להפוך עני לעשיר, חולה לבריא או זוג מסוכסך לזוג נשוי באושר, אבל הוא בהחלט יכול לשפר את המצב, וזה לא מעט!

 

לסיכום, הבית בו אנו חיים או המשרד בו אנו עובדים, אינו עיוור לסביבה בה הוא ממוקם. הסביבה חיה, נושמת ומשפיעה על הפעילויות שלנו בתוך המבנה.

פנג שואי הוא שיטה לאבחון ומיפוי ההשפעות האלו, כמו גם ליצירת מרחב, שישפיע עלינו טוב יותר.


 מידע על הכותבת:
מי אני? גליה לביא, יועצת פנג שואי בכירה, אשר התמחתה אצל Master Joseph Yu, המוביל בעולם בתחום הפנג שואי. הגעתי לתחום הפנג שואי דווקא מכיוון המדעים המדויקים, ואני מביאה איתי את גישתי הריאלית והפרקטית. מאמרי מופיעים באתרים מובילים באינטרנט. כמו כן, נכתבו על פועלי כתבות בעיתונים מעריב, לאשה, חיים אחרים ועוד. בעשר השנים האחרונות, יעצתי לבעלי מאות דירות, בתים ועסקים.

www.dfengshui.co.il

http://www.facebook.com/FSgalia

 

Leave Comments