Comments 0
כללי

ט"ז טבת תשע"א 23/12/10
הנדון: עדכון כשרות
1. ז ה י ר ו ת ! מעדכון שהתקבל ממחלקת הכשרות ברבנות חיפה, עולה כי נעשה ניסיון לשווק חומרי גלם לתעשיה ככשרים באמצעות הצגת תעודת הכשר מזוייפת של רבנות חיפה החתומה כביכול ע"י הרב שאר – ישוב כהן שליט"א, אשר כפי המצויין, ניתנה לחב' "ארומור", קיבוץ גבעת עוז, בעוד שבפועל מעולם לא העניקו כשרות לחברה זו ועל כן הדבר מהווה זיוף חמור. נבקש ליידע את משגיחי התעשיה בדבר המכשלה. כמו"כ, נבקש לעדכן אותנו בכל מקום בו תמצא תעודה זו לצורכי חקירה.
2. לאחרונה, נמצא משווק שמן סויה מזוכך ( 18 ליטר) תחת המותג "נור" לסלטים, טיגון,בישול ואפיה. שם המשווק: "עמאד" – דברי מזון, פלאפון: 052- 2532071 , תוך שהוא נושא את ציון הכשרות של הבד"צ ה"עדה החרדית" ירושלים, ללא ציון שם רבנות מקומית כל שהיא. מבדיקה שנערכה, נמצא כי לחב' זו אין כשרות מכל גוף כל שהוא ועל כן הדבר מהווה זיוף חמור ומכשלה לציבור. יש להסיר מוצר זה מהמדפים ולדווח לנו בכל מקום בו ימצא.
3. התקבלה תלונה במוקד היחידה הארצית, על כך שבמוצר "פולי סויה 450 גר', המיוצר ע"י , שלמים קפואים", בר קוד: 7296073111290 חב' "לונגי דונגזו פודסטאפ", סין ומיובא ע"י חב' "אופאל ש.י. אינטרנשיונל בע"מ", רח' התדהר 16 , רעננה כאשר הוא משווק תחת המותג "שופרסל" ומוצג כ"כשר לפסח פרווה לאוכלי קטניות בלבד
באישור הרבנות הראשית לישראל" ובהשגחת בד"צ "אגודת ישראל" – לכל ימות השנה הרגילים בלבד, נמצאו תולעים, כך שהציבור נכשל באכילתו. בבדיקה שנערכה מול חב' "שופרסל", נמסר כי עם היוודע דבר הנגיעות, פעלו מיידית לתיקון העניין והסירו את המוצר מהמגוון. במקביל, נמסר ממחלקת היבוא הארצית ברה"ר, כי מעולם לא העניקו הכשר לחב' "אופאל" עבור מוצר זה, כך שהשימוש בשם הרבנות מהווה הטעיה. על אף ההסרה מהמגוון, התקבלו תלונות שהמוצר עדיין נמכר בחלק מסניפי רשת "שופרסל" השונים, על כן נבקש מהמשגיחים והציבור הרחב לפקוח עיין ולדווח למנהל הסניף על מנת שיסיר זאת מהמדפים.
2 ", בר קוד: GOOD– 4. לאחרונה, נמצא משווק המוצר "פסק זמן
72994061 , המיוצר ע"י "סולן צ'יקולטה גידה", טורקיה ומיובא ע"י חב'
"שטראוס יבוא וסחר", פ"ת, תחת המותג "עלית" ומוצג ככשר "יצור
O.K מיוחד כשר חלבי לאוכלי אבקת חלב נוכרי בהשגחת ועד הכשרות
ובאישור הרה"ר לישראל". מנתונים שנמסרו ע"י מחלקת היבוא עולה,
כי מוצר זה לא קיבל את אישורם ועל כן יש להסירו בדחיפות מהמדפים
ולהחזירו ליבואן.
5. מנתונים שנמסרו ע"י הרבנות נהריה, עולה כי חב' "תיבולים וטעמים בגליל" ממשיכה לשווק את מוצריה ככשרים בהשגחת רבנות נהריה, על אף שהמפעל כבר אינו נמצא בתחום העיר נהריה וללא השגחתם. אין לקלוט מוצר זה במקומות המושגחים ע"מ להמנע ממכשול. ידע הציבור ויזהר. 6. בהזדמנות זו, בקשה הרבנות נהריה להודיע כי "מאפיית הטאבון", גבעת טרומפלדור, מרכז מסחרי ישן, נהריה, פלאפון: 054- 4847326 , איננה תחת השגחתה כלל, אך למרות זאת ממשיכה להציג עצמה ככשרה בהשגחת רבנות נהריה תוך הכשלת הציבור. אין לקלוט תוצרת מאפייה זו במקומות המושגחים.
7. מבירור שנערך עם מחלקת היבוא עולה, כ המוצר "דפי נורי לשוסי", המיובא ע"י חב' "תומר" מקבוץ כפר המכבי ומיוצר ע"י "הייאן לנבו אינדאסטרי קומפני בע"מ" מחוז הייאן ארה"ב ובאישור הרה"ר KSA – ג'יאנגסו סין, משווק תוך הצגתו כ"כשר פרווה בהשגחת הרבנות ישראל, על אף שבשום אופן לא קיבל אישור כשרות על כך מטעמינו. אין לקולטו במקומות המושגחים ויש להסירו מהמדפים בדחיפות.
8. במסגרת ביקורות שנערכו, נמצא כי המוצר "עוגיות במילוי קרם תות מצופה שוקולד", בר קוד: 5906812002476 , המיוצר ע"י חב' "ז.פ.ס" מפולין
, ומיובא ע"י חב' "ק.א. בע"מ" כ"ס, טל': 04- 7440473 מוצג כ"כשר חלבי לאוכלי אבקת חלב נוכרי בהשגחת חוג הרמב"ם צרפת", ללא שקיבל את אישור מחלקת היבוא ברה"ר לישראל. הננו להודיע בזאת, כי הגוף הנ"ל אינו מאושר ע"י הרה"ר לישראל ועל כן אין לקלוט מוצרים תחת הכשר זה ללא אישור הרה"ר לישראל. יש להסיר מוצר זה מהמדפים ולהחזירו ליבואן בדחיפות.
9. לאחרונה, נמצא משווק המוצר "חצאי אפרסק בסירופ קל", בר קוד: 7290006535428 , המשווק ע"י "קסיאמין", סין ובאישור הרה"ר לישראל", על O.U – ומיובא ע"י "בני חנא שמשום", נצרת עילית, תוך הצגתו כ"כשר בהשגחת ה אף שלא קיבל אישור כשרות ממחלקת היבוא כלל וכלל. יש להסיר מוצר זה מהמדפים ולהחזירו ליבואן בדחיפות.
10 . התקבלו תלונות ממשגיחים במסעדות ברמת כשרות למהדרין, על כך שמשווקי מזון רבים מנסים לשווק קופסאות שימורים ברמת כשרות רגילה עפ"י "היתר מכירה" וזאת בשל העובדה כי בתקופה הקרובה רוב המוצרים אשר מקור גידולם משנת השמיטה עפ"י "היתר מכירה" עומד לפוג תוקפם. ברצוננו להזכיר, כי על פי נהלי הרה"ר לישראל תוצרת "היתר מכירה" תתקבל לשימוש ברמת כשרות רגילה ולא למהדרין.
הודעה בנוגע לקליטת פירות וירקות ברשתות השיווק מאת מחלקת המצוות התלויות בארץ ברה"ר: כפי שכבר הודענו בעבר, קיימת מדי פעם תופעה של קליטת פירות וירקות ברשתות השיווק שלא דרך המרכז הלוגיסטי שממנו התוצרת מגיעה בדרך כלל לאותה רשת שיווק. בתקופה זו של השנה, התופעה בעיקר בנוגע לפרי התות שדה, בחלק מהסניפים. עפ"י הנוהלים שנקבעו, תוצרת זו חייבת להגיע מספקים המאושרים לעניין טבל, כאשר המשלוח מלווה בתעודת משלוח החתומה ע"י המשגיח של אותו
ספק. נבקשכם להעיר את תשומת לב המשגיחים להקפדה על הנוהלים בנושא זה. בהזדמנות זאת, ברצוננו לציין, כי כיום ניתן לקבל נתונים שונים בנושא כשרות באמצעות אתר הרבנות הראשית בכתובת:
ובכלל זה רשימת חקלאים אשר נבדקו ואושרו ע"י הרה"ר לישראל ששטחיהם ללא חשש ערלה. rabanut@.gov.il
להלן רשימת בתי אוכל אשר מוצגים ככשרים שלא כחוק או שהוסרה מהם תעודת הכשרות:
מעדכון שהתקבל מרבנות מבשרת ציון, עולה כי החנות "מעדני אליהו", השוכנת בקניון הראל נמצאת תחת פיקוחה ויאכלו P ענווים וישבעו!
כמו"כ, המוצרים אשר מיוצרים ב"אביטל פטיפורים", א.ת. רכבת, בנימינה עומדים תחת פיקוחה והשגחה של הרבנות בנימינה P – גבעת עדה.
העתקים: מרנן כב' הרבנים הראשיים לישראל שליט"א, מר עודד וינר – מנכ"ל הרה"ר לישראל
אור יהודה
"קייטרינג אברמוב" בניהול מר חי ולריסה אברמוב, אור יהודה – הוסרה הכשרות עקב הפרת נהלי הכשרות ולבקשת בעל העסק
אשקלון – "דקלה אירועים" בבעלות מר גלם אליהו, אשקלון – הוסרה הכשרות ע"י הרבנות אשקלון
ביתר עילית
– הוסרה ההשגחה מחנות "מוניטין" – מזכרות אירועים, רח' אריאלי 9, ביתר עילית – עקב הפרת נהלי הכשרות במקום
כרמיאל – הוסרה הכשרות ממאפיית "שיבס מאפים", רח' העמק, כרמיאל – עקב הפרת נהלי הכשרות במקום
מעלה יוסף – הצימרים במושב נטועה הנקראים "המקום" אינם עומדים תחת השגחתה של הרבנות האזורית מעלה יוסף
מעלות – הוסרה ההשגחה מ"גלידריית "מג'יק כרום", בבניין טל , רח' המעפילים במעלות עקב הפרת נהלי הכשרות במקום
תל אביב – המקומות: מסעדת "קפה קפה ביסטו", רח' בוגרשוב 12 , ת"א, מסעדת "נענע", רח' מנחם בגין 125 , "קישביה", רח' הרצל 12
– אינם נתונים להשגחת הרבנות ת"א ומציגים עצמם ככשרים. כמו"כ, הוסרה הכשרות מ"מאפית המסגר", רח' המסגר 60 , ת"א
וממשיך להיות מוצג ככשר

Leave Comments