Comments 0
הדר גנים

mzaftיקירי העיר
מועצת העיר אמורה לאשר בישיבתה הקרובה את המלצת ועדת יקירי העיר על מועמדיה לתואר : "יקיר העיר" לשנה זו. בנבחרים חלק מרשים לציבור הדתי-לאומי. ואלה הנבחרים: פלטיאל איזנטל, יצחק יוחאי, הדסי נחום, אלנתן דוד, נחמה אפטר, אשרי אליהו, ד"ר יוסף גולדברג (השופט בדימוס), בתיה לביא לרר, ברכה מרגולין, נדיב רבקה, סולמי טוביה, רוזנבלום נחמיה ולידני חיים. זפט מסר כי הסכמה בין חברי הוועדה הייתה פה-אחד על רוב רובם של הנבחרים.

 

מגעים ב"מורשה"?
הרוחות בקרב הורי ממ"ד "מורשה" בסוגיית דרך חלוקת ביה"ס טרם נרגעו. ביום ראשון בערב נערך מפגש, רב משתתפים, כשאורח הכבוד שלו היה הרב ד"ר אברהם לפשיץ, ראש מינהל החינוך הדתי במשרד החינוך. זה, כידוע, החליט שהחלוקה תהיה בי"ס אחד לבנים ובי"ס אחד לבנות, זאת בניגוד להכרעת הרוב (אמנם רוב קטן) בהצבעה. הרב לפשיץ בחר ללמד שיר של המשוררת זלדה (נכון, אם מסר של אהבת חינם ולא שנאת חינם), ולא הסכים לשמוע הורים ולהשיב על שאלות. הממונה על החינוך הדתי בעיר, מוטי זפט, לאחר שהביא את עמדת העירייה, קרא לשני המחנות להתעלות מעל הפלגנות שאחזה בהם באחרונה, להתעשת ולהגיע להידברות ולהבנות ביניהם, לפני שיהיה מאוחר מדי ושהסכסוכים בין ההורים תחדור גם ליחסים שבין הילדים. זפט קרא לרבני קהילות ומנהיגי דעה בשכונה שלא לבחור בדרך הקלה של לעמוד מן הצד אלא להיכנס לעומק הסוגייה במאמץ להגיע להבנות. עם סגירת הגיליון נודע על מגעים בעניין. זפט הבהיר לצדדים, כי אם הם יגיעו להבנות והסכמות, העירייה תשים כל כובד משקלה מול משרד החינוך.

ביקור המבקר
נושא תפקוד המועצה הדתית פ"ת בראשות שמעון ביטון, כמו גם הדרישה להדיחו, ומאידך 'צו ההגנה' שנתן מבקר המדינה לביטון לפני כשנה, יעמדו במרכז פגישה ביום ראשון במשרד המבקר. זה הזמין אליו את חברי מליאת המועצה הדתית, כנראה לפני שיקבל החלטה בעניין 'צו ההגנה'. המתח בשיא.

מקרית ארבע ל'רצון יהודה'
כולל "רצון יהודה" אירח את הרב דב ליאור, רבה הראשי של קרית-ארבע במפגש של רבנים ואברכים.
זהו המפגש השני בסדרה שנועד ללבן שאלות וסוגיות בהלכה ובכל תחום בחיינו.
כ50 רבנים ואברכים השתתפו בליבון הלכות הקשורות לבין המצרים וצום תשעה באב וכן משמעות החורבן לאור המצב במדינת ישראל כיום. כמו כן עלו סוגיות אקטואליות המעסיקות את הציבור.

עולי אתיופיה
כפי שהדברים נראים עתה, סוגיית התלמידים העולים מאתיופיה תככב בכותרות בשבועות הקרובים. בדיונים שנערכו בין מינהל החינוך העירוני, לבין נציגי העדה, העלו נציגי העירייה (זפט, הופנברג וסיגלית הלל-יארק) רעיונות לטיפול מקצועי הדרגתי בסוגיה העדינה. נציגי העדה הבהירו כי נכון לעכשיו עמדתם היא כי 'נר עציון' לא ייפתח ב-1 לספטמבר וכי כל הילדים ישובצו בבתי-ספר אחרים, כל אחד כרצונו. העירייה הבהירה כי אופציה זו לא עומדת כלל על הפרק שכן אינה ברת ביצוע. הובהר כי אף שלדעת העירייה 'נר עציון' מעניק חינוך מעולה ביותר לאוכלוסיית תלמידים זו, חינוך שלא יוכלו לקבל אם יפוזרו בכיתות הטרוגניות בבתי ספר אחרים, הרי שנוכח המציאות שנוצרה, העירייה מסכימה ש'נר עציון' במתכונתו הנוכחית לא יוכל להמשיך. הוצע להכניס גרעין תורני בשכונה, שיפעל בקרב המשפחות העולות, הוצא לאפשר העברות ספציפיות שייבחנו, ורק במידה והניסיון עם הגרעין התורני והניסיון לשלב בבי"ס ילדים שאינם מהעדה ייכשל, אזי בעוד שנתיים-שלוש לא ייפתחו שם כיתות א. סוכם על הקמת צוות משותף לנציגי העדה והעירייה, שיעשה מאמץ מרוכז להגיע להבנות בתוך ימים ספורים. עו"ד אורי אוהד, יו"ר האופוזיציה בעירייה, היה שותף בדיונים וגם העביר במועצת העיר החלטה התומכת בשינוי אזורי הרישום ב'נר עציון'.

Leave Comments